ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس

ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس

در این مقاله قصد داریم چند نمونه از ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس را ارائه دهیم. امید است که مورد استفاده ی خوانندگان محترم قرار گیرد.

این سوال براای هر کسی پیش آمده است. که آیا لباس هایی که پوشیده ام، از لحاظ رنگ ست می باشند یا خیر. برای پاسخ دادن به این سوال باید به اصولی که در رابطه با رنگ ها برقرار است رجوع کرد. در مقاله ای که تحت عنوان نکات کلیدی در ست کردن رنگ لباس ها نوشتیم. به عنوان و بررسی این اصول پرداختیم. در این پست قصد داریم به نحوه ی استفاده از این اصول برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب بپردازیم.

بدین منظور به یاد آوری توضیحات مختصری از چرخه ی رنگ میپردازیم. که در پست مذکور بطور مفصل توضیح داده شد.

۱- رنگ های مشابه:

به رنگ هایی اطلاق میگردد که در چرخه ی رنگ در کنار هم قرار میگیرند. مثل زرد نارنجی و سبز

۲- رنگهای مکمل:

به رنگ هایی اطلاق میگردد که در چرخه ی رنگ در مقابل هم قرار میگیرند. مثل بنفش و زرد

۳- رنگ های متضاد:

به رنگ هایی اطلاق میگردد که در چرخه ی رنگ بین آنها سه خانه فاصله وجود دارد. مثل بنفش و نارنجی

چرخه رنگ

چرخه رنگ

 

۱- ست کردن رنگ های زرد و سبز

همانطور که در چرخه ی رنگ میبینیم زرد و سبز از رنگ های مشابه می باشند. نا گفته نماند که ترکیب رنگ های مشابه با هم کار بسیار آسانی است. چرا که همخوانی خوبی با هم دارند و نتایج مطلوبی را به نمایش می گذارند.

ست کردن رنگ لباس زرد و سبز

ست کردن رنگ لباس زرد و سبز

ست کردن رنگ لباس زرد و سبز

ست کردن رنگ لباس زرد و سبز

۲- ست کردن صورتی روشن و آبی روشن

رنگ صورتی در چرخه رنگ بین بنفش و قرمز قرار میگیرد که با رنگ آبی تقریبا سه خانه فاصله دارد. این رنگ ها با هم متضاد هستند. و ست کردن آنها کمی سخت است اما اگر این دو رنگ بصورت روشن مورد استفاده قرار گیرند. به ترکیبی گرم متناسب با فصل بهار دست پیدا میکنیم که بسیار چشم نواز و زیبا است. و نوید دهنده ی بهاری زنده و آفتابی را می دهد.

ست کردن صورتی و آبی

ست کردن صورتی و آبی

۳- ست کردن قرمز و آبی

ست کردن این دو رنگ نیز همانند قبل بعلت متضاد بودن کمی سخت است. ولی یک ترکیب است که برای این نمونه بسیار عالی جواب میدهد. و آن ست کردن لباس قرمز با شلوار جین آبی می باشد.

ست کردن قرمز و آبی

ست کردن قرمز و آبی

۴- ست کردن آبی لاجوردی و فیروزه ای

این دو رنگ بسیار مشابه می باشند و ست کردن آنها بسیار کار زیبا و درخوری است. ست کردن بعضی از رنگ های مشابه ظاهر شما را از یکنواختی به ظاهری خیره کننده تبدیل میکند. پس سعی کنید از این اصول تا حد امکان استفاده کنید و همیشه چشم نواز و زیبا به نظر برسید. در عکس زیر یک نمونه از ست کردن این ترکیب رنگ را میبینید.

ست کردن آبی لاجوردی و فیروزه ای

ست کردن آبی لاجوردی و فیروزه ای

۵- ست کردن نارنجی و آبی

ست کردن این دو رنگ از آنجایی که مکمل می باشند توصیه نمیگردد. اما اصول چرخه ی رنگ گاهی ترفند هایی را در زمینه رنگ به ما می دهد که به ذهن هیچ کس خطور نمیکند. و تا زمانی که استفاده نشوند حاصل خیره کننده ی آن برای کمتر کسی متصور خواهد بود. برای اینکه این دو رنگ را بتوانیم در کنار هم ست کنیم باید. آبی را با رگه هایی از سبز مثل آبی فیروزه ای استفاده کنیم. و از نارنجی آجری در کنار آن بهره ببریم. ترکیب این دو رنگ را در عکس زیر میبینیم که بسیار همگن و هماهنگ به نظر میرسد.

ست کردن آبی و نارنجی

ست کردن آبی و نارنجی

۶- ست کردن رنگ لباس نارنجی و سیاه

ست کردن اکثر رنگ ها با رنگ های خنثی شامل سفید، خاکستری و سیاه کار ساده ای است. در این بین ست کردن سورمه ای و سیاه و قهوه ای و سیاه پیشنهاد نمیگردد. اما رنگ های گرمی همچون قرمز و نارنجی به همراه رنگ سیاه ترکیب رنگ زیبایی را به نمایش میگزارد که سرشار از حرارت و شادابی است. کافیست نگاهی به تصویر زیر بیاندازید تا متوجه منظورم شوید.

ست کردن نارنجی و سیاه

ست کردن نارنجی و سیاه

۷- ست کردن صورتی و خاکستری

ست کردن رنگ خاکستری با اکثر رنگ ها بجز قهوه ای منظره متوازن و چشم نوازی را به همراه خواهد داشت. اما بعضی از رنگ ها نظیر صورتی در این بین لطافت و زیبایی خاصی را بوجود می آورد. تصویر زیر خود بیانگر این مطلب به بهترین شکل ممکن است.

 

ست کردن صورتی و خاکستری

ست کردن صورتی و خاکستری

 

ست کردن صورتی و خاکستری

ست کردن صورتی و خاکستری

۸- ست کردن رنگ های بنفش و مرجانی

این دو رنگ نه کاملا متضاد هستند و نه کاملا مشابه. یعنی چیزی بین این دو می باشند و بیشتر مشابه هستند تا متضاد. و ترکیب رنگ شاد و تابستانی زیبایی دارند. کافیست یک بار امتحان کنید. این ترکیب رنگ به عنوان نمونه برای ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس در زیر آورده شده است.

ست کردن رنگ بنفش با رنگ مشابه

ست کردن رنگ بنفش با رنگ مرجانی

 

۹- ست کردن رنگ بنفش و سفید

رنگ سفید به عنوان یک رنگ خنثی تقریبا با تمامی رنگ ها بجز کرم ترکیب خوبی را میدهد. و این بار شیک پوشی را با رنگ بنفش برای شما به ارمغان می آورد. این ترکیب رنگ به عنوان نمونه برای ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس در زیر آورده شده است.

ست کردن بنفش و سفید

ست کردن بنفش و سفید

 

۱۰- ترکیب رنگ های سبز و قهره ای برای ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس در زیر آورده شده است.

شاید ترکیب رنگ قرمز و سبز یکی از بدترین ترکیب های موجود باشد. ولی اگر بجای قرمز از قهره ای به همراه رنگ سبز یشمی استفاده شود نتیجه کاملا برعکس میشود. ولی باید دقت باشید که رنگ قهوه ای رنگ زمینه یا غالب نباشد. و بیشتر برای برجسته شدن مقدار کمی از آن کافی است. چرا که این دو رنگ تقریبا مکمل هم هستند. و رنگ های مکمل برای برجسته نشان دادن هم به کار می روند. این ترکیب رنگ به عنوان نمونه برای ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس در زیر آورده شده است.

ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس

ترکیب رنگ سبز و قهره ای

رنگ سال ۹۷ بنفش و نحوه ست کردن آن با رنگ های دیگر

نکات کلیدی در ست کردن رنگ لباس ها

پارچه های نامناسب که نباید در تابستان پوشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *