رنگ سال ۹۷ بنفش و نحوه ست کردن آن با رنگ های دیگر

رنگ سال ۹۷ بنفش و نحوه ست کردن آن با رنگ های دیگر

رنگ سال ۹۷ یا ۲۰۱۸ بنفش

در این مقاله قصد داریم به معرفی رنگ سال ۹۷ بنفش و نحوه ست کردن آن با رنگ های دیگر بپردازیم. رنگ سال ۲۰۱۸ یا ۹۷ توسط موسسه ی پنتون بنفش تیره معرفی شده است. شاید در ابتدا انتخاب چنین رنگی به عنوان رنگ لباس بسیار عجیب به نظر برسد. و تصور استفاده از این رنگ به عنوان رنگ لباس زیاد خوشایند به نظر نرسد.

اما با استفاده از اصول ترکیب رنگ های میتوان هارمونی هایی دو از ذهن بوجود آورد. که چشم هر بیننده ای را نوازش کند. و شما را یگانه زیبای محافل نماید. در ادامه به ترکیب بندی اصولی این رنگ با رنگ های مشابه. مکمل و متضاد میپردازیم.

اصول ست کردن رنگ سال

برای ست کردن رنگ سال از چرخه رنگ استفاده می شود. برای توضیحات بیشتر در رابطه با این چرخه به پستی که در این رابطه داشتیم مراجعه کنید. (نکات کلیدی در ست کردن رنگ لباس ها).

همانطور که در پست مذکور بیان گردید چرخه رنگ ها از سه اصل ساده تبعیت میکند.

رنگ های مشابه: رنگ هایی که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار میگیرند.

رنگ های مکمل: رنگ هایی که در چرخه ی رنگ در مقابل یکدیگر قرار میگیرند.

رنگ های مکمل: رنگ هایی که در چرخه ی رنگ بینشان سه خانه قرار دارد.

چرخه رنگ برای انتخاب رنگ

چرخه رنگ

همانطور که در پست ست کردن رنگ ها گفته شد. ست کردن رنگ های مکمل پیشنهاد نمیگردد. و انجام این امر کاری بسیار دشوار است. اما ست کردن رنگ های مشابه و متضاد امری ساده تر و معمول تر است.

ابتدا چند نمونه از ست کردن رنگ های مشابه و متضاد بیان میگردد. و در نهایت نمونه ای از ست کردن رنگ مکمل نشان داده میشود. که مورد آخر بنا به سلایق مختلف ممکن است مورد پسند افراد قرار گیرد.

ست کردن رنگ بنفش با رنگ های مشابه

همانطور که در چرخه رنگ مشاهده میگردد رنگ های مشابه رنگ بنفش رنگ های آبی و بنفش متمایل به قرمز می باشد. که برای ست کردن با این رنگ بسیار منا سب هستند.

روش دیگری از ست کردن رنگ های مشابه این است که رنگ مذکور با تیرگی های متفاوت استفاده گردد. مثلا رنگ پیران شلوار و پالتو با درجه تیرگی های متفاوتی استفاده گردد.

برای رنگ سال ۹۷ بنفش و نحوه ست کردن آن در زیر یک نمونه عکس از ست کردن با درجه تیرگی متفاوت آورده شده است. و پس از آن نمونه ی دیگر ست کردن با رنگ آبی تیره آورده شده است.

مدل پوشش رنگ سال

مدل پوشش رنگ سال

نمونه ست کردن بنفش

ست کردن بنفش و آبی تیره

ست کردن رنگ بنفش با رنگ های مشابه خنثی و متضاد

ست کردن رنگ بنفش با رنگ های مشابه خنثی و متضاد

ست کردن رنگ بنفش با رنگ های مشابه قرمز و آبی

اکنون گام را فراتر گذاشته و برای رنگ سال ۹۷ بنفش و نحوه ست کردن آن به سراغ خانه هایی با یک خانه فاصله بین آنها و بنفش در چرخه رنگ می رویم. یعنی رنگ های قرمز و آبی. البته بجای قرمز می توان از رنگ های زرشکی و نارنجی بسته نیز استفاده کرد که ترکیبی شاد و زنده را برای دخترهای نوجوان ایجاد میکند.

رنگ سال 97 بنفش و نحوه ست کردن آن

ست کردن رنگ بنفش با رنگ مشابه

ست کردن رنگ بنفش با رنگ مشابه

ست کردن رنگ بنفش با رنگ مشابه

ست کردن رنگ بنفش با رنگ ها ی متضاد

اکنون برای رنگ سال ۹۷ بنفش و نحوه ست کردن آن کار کمی سخت تر می شود ولی زیبایی و سادگی خاص خود را دارد. با ست کردن رنگ بنفش و رنگ متضاد آن سبز در عین سادگی زیبایی فریبنده ای حاصل میگردد.

ست کردن رنگ بنفش و رنگ های متضاد

ست کردن رنگ بنفش و رنگ های متضاد

ست کردن رنگ بنفش با رنگ های مکمل روشی خاص برای استفاده با رنگ سال ۹۷ بنفش و نحوه ست کردن آن است

برای ست کردن رنگ ها با رنگ مکمل کار بسیار سخت و پیچیده میگردد. و ممکن است نتایج حاصله مورد پسند بسیاری از افراد قرار نگیرد. به هر حال این کار برای افرادی که جسارت خاصی دارند توصیه میگردد.

ست کردن رنگ بنفش با رنگ های مکمل

ست کردن رنگ بنفش با رنگ های مکمل

نکته مهم در ترکیب رنگ مکمل این است که برای جلوه دادن کیف و کفش استفاده از این ترکیب رنگ بسیار مناسب است. شما میتوانید لباس های خود را از یک ترکیب رنگ استفاده کنید و کیف و یا کفش خود را از رنگ مکمل آن انتخاب کنید این ترکیب رنگ به طرز معجزه آسایی کیف و یا کفش شما را در معرض دید بیننده قرار میدهد.

در آخر باید گفت که استفاده از این اصول صرفا جنبه پیشنهاد دارد که طی مطالعات اصولی رنگ ها بدست آمده است. اما تصمیم گیرنده ی نهایی شما هستید که تعیین میکنید. چه رنگی بپوشید و چه چیز برای شما بهتر است. پس اگر در این رابطه مردد میتوانید از این مقاله کمک بگیرید. به هر حال نظر اینجانب این است که استفاده از اصول علمی و زیبایی شناسی میتواند کمک شایانی به زیبایی محیط اطراف ما و خودمان بکند.

امیدوارم با استفاده از این مقاله بتوانید به نتایج مطلوب خود برسید. و توانسته باشیم کمک کوچکی به شما خوانندگان عزیز کرده باشیم.

ست کردن رنگ لباس برای خانم ها همراه با عکس

نکات کلیدی در ست کردن رنگ لباس ها

پارچه های نامناسب که نباید در تابستان پوشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *