جنس پارچه ویسکوز (ریون)

جنس پارچه ویسکوز (ریون)

جنس پارچه ی ویسکوز (ریون) از الیاف با پایه ی طبیعی میباشد. اما تصور اکثر افراد بر این است که جنس این نوع پارچه از الیاف مصنوعی می باشد. البته الیاف این نوع بشر ساز محصوب میگردد. یعنی مانند الیاف پنبه، کتان و پشم مستقیما از مواد طبیعی ساخته نشده است. برخی از این الیاف بشر ساز به قدری خوب ساخته میشوند که در عمل تفاوتی با الیاف طبیعی ندارند و در این بین از همه مشهورتر پارچه ویسکوز (ریون) می باشد. با تمام این اوصاف گاها دیده میشود که فروشنده ها پارچه هایی با الیاف پلی استر را به عنوان ویسکوز به مشتری معرفی می کنند و موجبات نارضایتی مشتری را فراهم میکنند.

فروشگاه لباس پارسی پوش

فروشگاه لباس پارسی پوش

خصوصیات الیاف پارچه ویسکوز

استحکام پارچه ویسکوز با مطالعات اخیر افزایش یافته است و این نوع پارچه جاذب فوقالعاده رطوبت می باشد. تا ۵۰ درصد بیشتر از پارچه های پنبه ای. اما رطوبت زیاد از استحکام این نوع پارچه می کاهد.

پارچه ی ویسکوز چروک پذیری بیشتری نسبت به پنبه دارد و در مقابل نور آفتاب رنگش عوض می شود. و تا دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد را می تواند تحمل کند. درخشندگی آن نسبت به پارچه های پنبه ای بیشتر است.

دارای تنفس فوق العاده و رنگ پذیری بالایی می باشند. پرز پرز نمی شود و الکتریسیته ساکن در آن تولید نمیگردد به همین جهت یکی از پرطرفدارترین نوع پارچه ی تابستانی به شمار می رود.

موارد مصرف پارچه ی ویسکوز (ریون)

پارچه ی ویسکوز (ریون) اﻏﻠﺐ ﺑﺮای ﻣﻠﺤﻔﻪ، روﻣﯿﺰی، ﻟﺒﺎس زﻧﺎﻧﻪ و ﻣﺮداﻧﻪ، زﯾﺮ ﭘﻮش و ﻟﺒﺎس ورزﺷﯽ کاربرد دارد. در فروشگاه لباس زنانه پارسی پوش سعی بر این است که در تابستان با هدف جلب رضایت مشتری از این نوع پارچه بیشتر استفاده گردد.

بهترین جنس پارچه ی مانتو و شال در تابستان برای خنک ماندن

پارچه های نامناسب که نباید در تابستان پوشید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *