پارچه های نامناسب که نباید در تابستان پوشید

پارچه های نامناسب که نباید در تابستان پوشید

در این مقاله قصد داریم به معرفی پارچه های نامناسب که نباید در تابستان پوشید بپردازیم.

گاهی اوقات اشتباه در خرید لباس و با خرید لباس هایی با پارچه های نامناسب که نباید در تابستان پوشید باعث میگردد که لحظات بدی را تجربه کنیم. خصوصا اگر این اشتباه در رابطه با لباس های تابستانه رخ دهد، ممکن است ما را به ستوه بیاورد.

پس با کمی دقت در خرید و استفاده از پارچه های مناسب تابستان و اجتناب از پارچه هایی که در زیر آورده شده است میتوانید از دردسرهای بعدی آن رهایی یابید.

پارچه های پلی استر، نایلونی، ساتن، مخمل و لای کرا از آنجایی که قابلیت تنفس ندارند و یا اینکه سنگین و کلفت میباشند. باعث افزایش شدید تعرق و بالا رفتن دمای بدن شما میگردند.

پارچه های نامناسب که نباید در تابستان پوشید

عکس پارچه

پلی استر و نایلونی

این نوع پارچه ها که از الیاف مصنوعی ساخته می شود دارای جذب رطوبت بسیار پایینی می باشد و همچنین تنفس خیلی کمی دارد. و همین امر باعث میگردد برای تابستان گزینه مناسبی نباشد.

ساتن

پارچه ساتن نیز مانند پارچه های فوق دارای جذب رطوبت و تنفس کم می باشد. این نوع پارچه با درخشش خاصی که دارد و اینکه شکل بدن رو به راحتی به خود میگیرد برای تهیه ی لباس های مجلسی مورد استقبال قرار گرفته است.

مخمل

این نوع پارچه به علت وزن زیاد و کلفت بودن موجب بالا رفتن حرارت بدن و تعرق بیشتر میگردد که توصیه میگردد در تابستان استفاده نشود.

لای کرا

این نوع پارچه نیز رطوبت را خیلی کم به خود جذب میکند و تنفس کمی دارد. این نوع پارچه بیشتر برای لباس های شنا مورد استفاده قرار می گیرد.

با تمام این اوصاف تا آنجایی که میتوانید از پارچه های فوق در تابستان دوری کنید.

بهترین جنس پارچه ی مانتو و شال در تابستان برای خنک ماندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *